Bazen Otoka bi skupo mogao platiti vodu, Telecom i Addiko ostvarili visoke trijumfe

Večeras je u dvorani ''Amel Bečković'' u Vogošći odigran prvi dio posljednjeg 15. kola desete sezone SC Business lige.

Večeras je u dvorani ”Amel Bečković” u Vogošći odigran prvi dio posljednjeg 15. kola desete sezone SC Business lige.

BH Telecom je sa visokih 6:0 savladao DDC MLS, da bi H2O derbi između Bazen Otoke i Vodovod i Kanalizacije sa 6:4 pripao domaćinu. Addiko Banka je sa 5:1 bila bolja od Javnog Servisa BiH, dok je meč Domova Zdravlja KS i Pokopa registrovan sa 3:0 u korist Grobara.

DDC MLS – BH TELECOM 0:6 (Granilo x3, Borovina, Karić x2)

Prvih deset minuta je proteklo u ispitivanju snaga, gdje je DDC MLS imao nekoliko prilika preko Šahovića i Fehrića, ali odbrana Telecoma na elu sa Žigovićem je otklonila opasnost od svog gola.

U 12. minutu odličan napad odradili su igrači u žutim dresovima te preko Granila dolaze do vodstva.

Na samom kraju poluvremena isti igrač trese mrežu domaćih i tako na odmor odlaze sa vodstvom od 2:0.

U 24. minutu Šahović je sa deset metara veoma lucidno izveo slobodan udarac, ali lopta odlazi zamalo preko gola BH Telecoma.

Junuzović je u 26. minutu odlično izbacio Čardakliju, koji nesebično asistira Borovini i to je 3:0 za ekipu u žutim dresovima.

Igrao se 28. minut kada nakon napada domaćih, Telecom kreće u kontru koju u pogodak pretvara Karić za već tada visoku prednost od 4:0.

Isti igrač je u 31. minutu postigao drugi pogodak na meču i povisio rezultat na 5:0.

Granilo je u 36. minutu stigao do hat-tricka i tako postavio konačnih 6:0 u korist gostujuće ekipe.

DDC MLS: Gušić, Tatar, Aljović, Tunović, Gutić, Šaković, Šahović, Pozderac, Delić, Fehrić, Mustafić, Omerović, Hamzić, Jusufović, Kitovnica, Omerhodžić.

BH Telecom: Lindov, Žigović, Borovina A., Borovina D., Avdić, Tipura, Suljević, Karić, Granilo, Junuzović, Jurković, Čardaklija.

BAZEN OTOKA – VODOVOD I KANALIZACIJA 6:4 (Feriz x2, Klačar x2, Janjoš, Korać / Konjhodžić, Kljuno x2, Mašić)

Prvih deset minuta igre obje ekipe su bile oprezne, pa tako nismo vidjeli ništa značajnije pred golom kako jednih, tako i drugih.

U 10. minutu se dogodila prva prava prilika na susretu i to pred golom Bazena, a Konjhodžić je istu pretviorio u pogodak, da bi minut poslije i Kljuno matirao Subašića za 2:0 u korist gostiju.

U 12. minutu dosuđen je kazneni udarac u korist Bazena, međutim udarac Simonovića sa šest metara odličnom intervencijom brani Bajraktarević.

Ipak u 14. minutu domaći su preko Janjoša smanjili rezultat, pa se sa 1:2 otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme odlično otvara Bazen, pa preko Koraća dolaze do poravnanja, da bi u narednih pet minuta Klačar sa dva pogotka domaćima donio preokret i vodstvo od 4:2.

Igrao se 33. minut kada Mašić pogađa za smanjenje prednosti na 4:3 i tako svojoj ekipi donosi tračak nade da mogu do pozitivnog rezultata.

Feriz je u 38. minutu zatresao mrežu ViK-a i tako riješio pitanje pobjednika, međutim to nije bilo sve u ovom meču, pa je Feriz u posljednjem minutu stigao do još jednog pogotka, dok je u istom minutu i Kljuno postigao drugi pogodak na susretu i tako je utakmica završena sa 6:4 u korist Bazen Otoke.

Bazen Otoka: Subašić, Korać, Feriz, Bašić, Hubijar, Deljković, Simonović, Klačar, Velić, Smajović.

Vodovod i Kanalizacija: Avdić, Bajraktarević, Hadžić, Kljuno, Čuhara, Mašić As., Mašić Ad., Komar, Kapidžić, Konjhodžić, Babić, Rizvanović, Spahović, Bešlić, Mršo, Salčin, Đip.

JAVNI SERVIS BIH – ADDIKO BANK 1:5 (Prorok / Ribić x3, Vasiljević, Grubešić)

Prvi dio igre donio nam je dobar susret, ali bez pravih prilika, tako da je do samog krana prvog poluvremena na semaforu stajalo 0:0, međutim samo deset sekundi do kraja Ribić sa 20-ak metara pogađa za vodstvo gostiju, koji na odmor odlaze sa prednosti od 0:1.

Drugi dio je krenuo identično kao i prvi pa smo na pogodak skoro polovinu drugog dijela igre, odnosno u 29. minutu Ćesko je pogodio za poravnanje.

Igrao se 33. minut kada Ribić postiže svoj drugi pogodak na susretu i ponovo gostima donosi prednost.

Igračima Javnog Servisa je pred sami kraj susreta pala koncentracija, te je umor učinio svoje, pa Addiko preko Vasiljevića u 35. minutu dolazi do povećanja prednosti, a samo tri minuta kasnije Ribić trećim golom na susretu Bankarima donosi vodstvo od 4:1.

Utakmicu je svojim pogotkom u posljednjem minutu zaključio Grubešić, te su Bankari na kraju došli do pobjede od 5:1.

Javni Servis BiH: Pamuk S., Tešanović, Ćesko, Pamuk A., Varnica, Ljuca, Lefko, Kuljanin O., Karaman, Holjan, Bašić, Pazelja, Kuljanin M., Paovac.

DOMOVI ZDRAVLJA KS – POKOP 0:3 (SLUŽBENI REZULTAT)

Večerašnje mečeve sudili su Amir Omerbašić i Almedin Berilo.