Bayern primio dva gola za samo 60 sekundi, ali se ipak domogao finala Njemačkog kupa

Fudbaleri minhenskog Bayerna plasirali su se u finale Njemačkog kupa nakon što su kao gosti u polufinalu savladali Werder sa 2:3.

Trenutak odluke desio se u 36. minuti kada je domaća odbrana vrlo loše reagovala, a nakon karambola u šesnaestercu, lopta je došla do Lewandowskog koji je iz blizine zatresao mrežu.

U nastavku prava golijada. Kada je Muller u 63. minuti povisio na 0:2 činilo se da je sve gotovo, ali onda je Werder za samo 60 sekunudi u 74. i 75. minuti poravnao preko Osaka i Rashica na 2:2.

Ipak, deset minuta prije kraja dosuđen je penal za Bavarce koji je u gol pretvorio Lewandowski za 2:3 i plasman u finale.

Bayern će u finalu igrati protiv Leipziga koji je u drugom polufinalnom duelu bio bolji od Hamburga rezultatom 1:3.