Bašića koštale greške i loš servis: Bh. teniser bez nastupa u glavnom žrijebu Majamija

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić izgubio je u duelu protiv Michaela Mmoha rezultatom 0:2 (po setovima 5:7 i 6:7) i tako neće učestvovati u glavnom žrijebu Mastersa u Majamiju.

U finalnoj rundi kvalifikacija Bašić je odigrao prilično loše, iako je bio nominalni favorit u ovom duelu. U ključnim momentima gubio je važne poene, ali i dozvoljavao protivniku previše na svoj servis.

Već u drugom gemu prvog seta Bašić gubi svoj servis, ali ga odmah u narednom gemu vraća. Isto se dogodilo i pri rezultatu 2:3. Bašić ponovo gubi svoj servis, ali uzvraća ri-brejkom i tako odvodi set u neizvjesnu završnicu.

Ipak, kada je servirao za taj-brejk prvog seta, Bašić je popustio, Mmoh koristi prvu set loptu i ovaj put bh. teniser nije imao priliku za ri-brejk.

U drugom setu mnogo čvršće je zaigrao bh. teniser. Na svoj servis nije imao mnogo problema, a u famoznom sedmom gemu napravio je brejk i činilo se da će poravnati rezultat u setovima.

Došao je servis sa poravnanje rezultata, a onda je Bašić odigrao katastrofalno. Amerikanac je osvojio tri vezana poena i imao 0:40, a iskoristio je drugu brejk loptu za poravnanje na 5:5. Sljedeća dva gema otišla su na konto igrača koji je servirao, pa se pristupilo taj-brejku. U 13. gemu drugog seta Bašić je odigrao veoma loše, osvojio svega dva poena i tako domaći teniser prolazi u glavni žrijeb.