Mirza Bašić upisao novi poraz: Ništa od odbrane titule u Bugarskoj

Mirza Bašić se oprostio od učešća na ATP turniru u Sofiji već u prvom kolu gdje ga je porazio Martin Kližan rezultatom 2:1 u setovima.

Prvi set je Slovak osvojio ubjedljivim rezultatom 6:0, gdje bh. teniseru nije dopustio ni promil šanse.

Drugi set je Bašić igrao dosta bolje, uspio je uzeti break kod servisa Kližana te i osvojiti set rezultatom 6:3.

Međutim na kraju nije uspio kompletirati preokret. Koncentracija je pala, a Slovak je to uspio iskoristiti i završiti set sa 6:2, što mu je donijelo pobjedu ukupnim rezultatom 2:1 u setovima.

Na ovaj način prošlogodišnji osvajač turnira Mirza Bašić, neće imati priliku odbraniti titulu ispadanjem već u prvom kolu.