Bašić nemoćan protiv Schwartzmana na startu Wimbledona

Bosanskohercegovači teniser Mirza Bašić poražen je u 1. kolu Wimbledona od Argentinca Diega Schwartzmana rezultatom 0:3 u setovima (3:6, 2:6, 1:6).

Iako je Mirza na trenutke djelovao dobro, te je čak i ozbiljnije prijetio Argentinicu, servirao je ispod nivoa i protivniku je dopuštao dosta prilika za break, što je Schwartzman vješto iskoristio.

U prvom setu je Bašić vodio 3:2 u gemovima, ali za više od toga nije imao snage, dok je nakon vodstva 2:1 u drugom setu i dvije neiskorištene break lopte uslijedio potpuni pad u njegovoj igri, te je Schwartzman na kraju stigao do lake pobjede.