Barcelona u prvih pola sata riješila posao protiv Athletica

Fudbaleri Barcelone upisali su novu pobjedu u Primeri, a ovaj put Katalonci bili su bolji od Athletic Bilbaa rezultatom 2:0.

Jedan od derbija 29. kola Primere u potpunosti je pripao Barceloni koja je većinu posla odradila u prvom dijelu meča. Već u osmoj minuti Paco Alcacer pogađa i tako dovodi katalonski tim u vodstvo na asistenciju Jordija Albe.

Domaći nisu stali nakon tog gola, već su svim silama krenuli po drugi. On je došao u 30. minuti, a strijelac je nezaustavljivi Leo Messi. Ovaj put asistent je bio Ousmane Dembele.

Nakon 2:0 u prvom dijelu Bilbao se u potpunosti posvetio napadu u drugom. Gosti iz Baskije su odigrali vrlo dobro drugo poluvrijeme, u pojedinim trenucima bili i bolji rival, ali je prednost domaćih bila nedostižna.