Barcelona stavila ruku na pehar: Pobjeda Katalonaca nad Atleticom za kraj nadanja Jorgandžija

Ekipa Barcelone upisala je veliki trijumf u derbiju nad Atletico Madridom rezultatom 2:0 i tako došla na korak od titule prvaka.

Da je Atletico uspio slaviti danas na Camp Nouu, vjerovatno bi se situacija zakomplikovala. Ipak, Barcelona je slavila i pobjegla prvom pratiocu na velikih 11 bodova, što se čini nedostižnim.

Kataloncima je pomogao crveni karton Diega Coste kojeg je dobio u 28. minuti, a onda je uslijedila opsada gola Jorgandžija.

Dugo su se gosti uspjeli sačuvati, ali su onda Luis Suarez u 85. minuti, kao i Lionel Messi minut kasnije, riješili ovu utakmicu.