Barcelona “pregazila” Zvezdu, meč bio prekinut zbog brutalnog zakucavanja Tomića kojim je slomio tablu

Četiri utakmice 25. kola košarkaške Eurolige odigrane su večeras, a Barcelona je "pregazila" Crveni zvezdu na domaćem terenu.

Četiri utakmice 25. kola košarkaške Eurolige odigrane su večeras, a Barcelona je “pregazila” Crveni zvezdu na domaćem terenu.

Barcelona je na svom parketu ostvarila pobjedu protiv Crvene zvezde rezultatom 88:54. Zvezda je nakon prvog poluvremena imala veliki zaostatak za Barcelonom, koji je iznosio 21 poen (45:24). Beograđani su se spustili do -13, ali na kraju su poraženi sa 34 poena razlike (88:54).

Vrijedi istaći da je ovaj meč bio prekinut na nekoliko minuta. Ante Tomić je podgrijao atmosferu brutalnim zakucavanjem, koje je bilo jedno od najboljih poteza večeri. Hrvatski košarkaš primio je sjajnu asistenciju Ribasa i preko Pere Antića zakucao jednom rukom, a od siline udarca tabla se rasprsnula.

Najefikasniji u redovima Barcelone bio je Ribas sa 18 poena, dok su po 16 dodali Koponen i Tomić. U poraženoj ekipi Rochestie je ubacio 13 poena, a Dobrić deset.

Ranije je CSKA slavila protiv Unicsa sa 101:76, predvođena De Colom, koji je ubacio 23 poena. Fener je slavio u gostima protiv Žalgirisa rezultatom 78:85. Jankaunas je ubaciio 15 poena, a na drugoj strani Datome je bio najefikasniji sa 16. Olympiacos je bio bolji od Bamberga sa 87:79, a Wright je bio najefikasniji sa 23 poena.