Usput oborili rekord Primere: Barcelona na Camp Nou rutinski slavila protiv Valencije

Barcelona je na svom terenu u 32. kolu Primere ugostila ekipu Valencije, a na kraju su domaći slavili pobjedu od 2:1.

Domaći su u 15. minutu preko Luisa Suareza stigli do vodstva od 1:0.

Do kraja poluvremena bilo je prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao pa su Katalonci sa minimalnom prednosti otišli na odmor.

U drugom poluvremenu Umtiti je pogodio za povećanje vodstva na 2:0, da bi Parejo u 86. minutu sa bijele tačke gostima donio utješni pogodak, te je susret završen sa 2:1 u korist domaćina.

Barca je ovom pobjedom oborila rekord Primere, te je Katalonicma ovo bio 39. susret u nizu gdje nisu zabilježili poraz.