Baraž za rukometno SP: Srbija stekla veliku prednost protiv Portugala

U prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj i Danskoj muška rukometna reprezentacija Srbije je u hali "Čair" u Nišu pobijedila Portugal rezultatom 28:21 (14:10) i sa sedam golova prednosti ide na revanš 14. juna u Portugal.

U prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj i Danskoj muška rukometna reprezentacija Srbije je u hali “Čair” u Nišu pobijedila Portugal rezultatom 28:21 (14:10) i sa sedam golova prednosti ide na revanš 14. juna u Portugal.

U utakmici bez mnogo neizvjesnosti rukometaši Srbije vodili su sve vrijeme, a u prvom poluvremenu već su imali sedam golova prednosti. U nastavku meča situacija je bila ista, Portugalci su pokušavali da smanje zaostatak, ali je na kraju, pred oko 2.500 ljudi na tribinama, Srbija slavila sa sedam golova razlike.

Najefikasniji u srbijanskom timu bio je kapiten Nemanja Ilić koji je postigao šest golova, a pratili su ga Stefan Vujić, Bogdan Radivojević i Nemanja Zelenović sa po četiri pogotka. U portugalskoj ekipi najbolji strijelac bio je Pedro Portela koji je bio precizan pet puta.
Revanš će se igrati 14. juna u Povoa de Varžimu, a Srbiji pobjeda, remi ili poraz do šest golova razlike sigurno donose plasman na Svjetsko prvenstvo. Ako Portugal pobijedi sa sedam golova razlike, presudiće ko je dao više golova u gostima.

Srbija nije nastupala na prethodna dva svjetska šampionata, dok je Portugal posljednji put bio učesnik planetarne smotre 2003. godine, kada je bio i domaćin.

Od 12. do 14. juna biće odigrano još osam revanš mečeva baraža nakon kojih će biti poznati svi učesnici Svjetskog prvenstva.

Do sada, mjesta na šampionatu su izborili domaćini Njemačka i Danska, Francuska kao aktuelni svjetski i Španija kao evropski prvak, zatim Tunis, Egipat i Angola sa afričkog kontinenta, Katar, Bahrein, Južna Koreja i Saudijska Arabija, kao polufinalisti prvenstva Azije. Pan-američki šampionat odrediće još tri učesnika.