Bajić upisao asistenciju u ubjedljivoj pobjedi Udinesea, od prve minute i Varešanović

Fudbaleri Udinesea ubjedljivo su slavili protiv Gorice u prijateljskom meču rezultatom 4:1, a nastup su zabilježila dvojica bosanskohercegovačkih igrača, Riad Bajić i Mak Varešanović.

Ekipe širom svijeta koriste reprezentativne pauze kako bi se dodatno uigrale za domaća prvenstva i obaveze koje slijede, pa tako je i ekipa iz Udina odlučila da igra pripremni duel protiv “komšijske” Gorice.

Trener Zebri Luigi Delneri je na teren poslao gotovo najjači sastav, a od prve minute zaigrali su i bh. fudbaleri Riad Bajić i Mak Varešanović. Već u drugoj minuti favorizovani Italijani su došli do vodstva. Bh. reprezentativac Riad Bajić upisao je asistenciju, a pogodio je Hrvat Stipe Perica.

Kyrian Nwabueze nakon samo sedam minuta poravnava rezultat golom za Goricu, a Bajić je već u 12. minuti imao odličnu solo-akciju, ali je odbrana slovenačkog tima odreagovala u posljednjem trenutku.

Pomenuti Perica je prvo poluvrijeme zaključio sa još dva pogotka i rezultatom 3:1 otišlo se na odmor.

Na početku drugog dijela Delneri mijenja mnogo igrača na terenu, ali ostavlja u igri Bajića. U nastavku viđen je još jedan pogodak.

Miha Gregorič, defanzivac Gorice, postigao je autogol u 56. minuti i time zaključio ovaj susret. Vrijedi napomenuti da je za goste od prve minute igrao, ove sezone standardni, Rifat Kapić.

Udinese je meč počeo u sljedećem sastavu: Bizzari, Widmer, Ermacora, Nuytinck, Danilo, Pontisso, Varešanović, De Paul, Bajić, Ewandro i Perica.