Azijski kup: Fantastični Katar nastavio s dominacijom, pobjeda Radulovićevog Libanona

Vidjeli smo rasplet i u grupi E Azijskog kupa, ali današnje utakmice nisu odlučivale o plasmanu dalje, jer su prolazak već obezbijedile selekcije Saudijske Arabije i Katara.

Upravo ove dvije reprezentacije su imale i međusobni duel, iz kojeg je kao pobjednik izašao Katar.

Pogotke je ponovo postizao sjajni Almoez, te je Katar slavio s 2:0 i osigurao prvo mjestu grupe. Takmičenje u grupnoj fazi su okončali s gol razlikom od 10:0.

U drugoj utakmici, Libanon crnogorskog stručnjaka Miodraga Radulovića je savladao Sjevernu Koreju rezultatom 4:1.

Koreja je došla u prednost na otvaranju kada je u 9. minuti pogodio Pak Kwang Ryong, ali je onda uslijedio preokret.

U 27. minuti pogađa Michel, a u drugom poluvremenu pobjedu Libanonu donose El Helwe i Maatouk.