Avdagić nosio Pokop do novog trijumfa, odlična noć Pamuka nedovoljna za Javni Servis BiH

Večeras je sa tri susreta u dvorani ''Amel Bečković'' kompletirano 14. kolo desete sezone SC Business lige.

Večeras je sa tri susreta u dvorani ”Amel Bečković” kompletirano 14. kolo desete sezone SC Business lige.

Pokop je sa 3:1 savladao Bazen Otoku, da bi BH Telecom protiv Javnog Servisa BiH slavio pobjedu od 4:3, dok je meč Vodovoda i Kanalizacije sa Securitasom registrovan službenim rezultatom 3:0.

POKOP – BAZEN OTOKA 3:1 (Avdagić x2, Korda / Simonović)

Bazen Otoka je susret otvorio odlično, pa su od samog starta krenuli mnogo ofanzivno, te preko Simonovića dolaze do vodstva od 1:0.

Međutim, samo minut poslije Pokop je poravnao, a strijelac pogotka bio je Džemail Avdagić.

Nažalost, iako je utakmica bila odlična, do kraja poluvremena mreže su mirovale pa se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom.

U drugom poluvremenu, obje ekipe su igrali bojažljivo, međutim, Pokop ipak uspjeva doći do pogotka, te je i ovaj put Subašića matirao Avdagić i tako donio preokret u korist domaćih.

Bazen je nakon primljenog pogotka krenuo na sve ili ništa, iako su imali nekoliko prilika za poravnanje, nisu ih iskoristili, što je kaznio Korda i tako postavio konačnih 3:1 u korist Pokopa.

Pokop: Bihorac, Šarić, Čavčić, Žiga, Kosovac, Jurić, Pleh, Raščić, Kukić, Avdagić, Korda, Sinanović, Turković.

Bazen Otoka: Subašić, Korać, Feriz, Bašić, Hubijar, Deljković, Simonović, Klačar, Velić, Krajišnik, Smajović.

BH TELECOM – JAVNI SERVIS BIH 4:3 (Avdić x2, Suljević, Junuzović / Pamuk x3)

BH Telecom je na samom početku susreta preko Avdića došao do vodstva i tako na startu šokirao gostujuću ekipu.

Javni Servis nakon početnog šoka se uspjeva oporaviti i stvoriti nekoliko dobrih prilika koje ipak ne pretvaraju u pogodak.

Kazna za promašaje stigla je u 17. minutu kada Suljević trese mrežu Javnog Servisa i tako Telecom dovodi do dva gola prednosti u odnosu na protivnika.

Kada se očekivao kraj prvog dijela igre, Pamuk je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru domaćih i pogodio, te tako smanjio prednost BH Telecoma na 2:1.

Na otvaranju drugog poluvremena Javni Servis BiH ipak stiže do poravnanja, a i ovaj put strijelac pogotka bio je Pamuk.

Igrao se 33. minut kada odličan napad BH Telecoma u pogodak pretvara Junuzović, da bi samo dvije minute kasnije drugim golom na ovom susretu Avdić domaće doveo do prednosti od 4:2.

Susret je zaključio večeras odlični Pamuk, te je u 40. mintu pogodio za konačnih 4:3 u korist BH Telecoma.

BH Telecom: Lindov, Žigović, Borovina A., Borovina D., Avdić, Tipura, Suljević, Karić, Granilo, Junuzović, Jurković, Čardaklija.

Javni Servis BiH: Pamuk S., Tešanović, Ćesko, Pamuk A., Varnica, Ljuca, Lefko, Kuljanin O., Karaman, Holjan, Bašić, Pazelja, Kuljanin M., Paovac.

VODOVOD I KANALIZACIJA – SECURITAS 3:0 (Službeni rezultat)

Večerašnje mečeve sudili su Farik Kečo i Amir Omerbašić.