ATP Doha: Bautista nakon velike borbe savladao Berdycha i stigao do trofeja

Španac je u okviru finala turnira u Dohi igrao protiv Čeha Tomasa Berdycha, te je ostvario pobjedu sa 2:1 u setovima.

Obojica su tvrdo otvorili meč, čuvajući svoj servis, tako smo na prvi break čekali kod rezultata 3:3 u gemovima, kada je Berdych izgubio svoj servis. Do kraja prvog seta Roberto Bautista Agut je čuvao svoj servis te je isti set osvojio rezultatom 6:4.

U drugom setu oba tenisera su nastavila sa svojom igrom, gdje je također bio samo jedan break, ovaj put u korist Berdycha, koji je set osvojio rezultatom 6:3.

Treći i odlučujući set nam je ponudio isto što i prva dva seta. Završen je rezultatom 6:3 u korist Bautiste, koji je na kraju izašao kao pobjednik.

Treba istaći da je meč bio iscrpljujuć za oba tenisera, jer je trajao 2 sata.