Atomska završnica Arsenala: Čudni pogodak Ramseya označio početak kraha West Hama (VIDEO)

Fudbaleri Arsenal slavili su na Emiratesu protiv ekipe West Hama sa 4:1 (0:0).

U prvom dijelu igre nije bilo golova, Arsenal je imao dobre prilike preko Koscielnog i Welbecka, sa druge strane je Kouyate pogodio prečku, ali su mreže mirovale.

U nastavku, nakon samo šest minuta igre, Topnici dolaze do gola, Xhaka je izveo korner sa lijeve strane, lopta je pala na volej Monrealu, koji matira Harta za 1:0.

Ipak, West Hem samo 13 minuta kasnije uspijeva doći do gola, nakon karambola u kaznenom prostoru domaćina, Lanzini pronalazi Arnautovića, a reprezentativac Austrije postiže gol za 1:1. A onda, atomski finiš Arsenala.

Najprije Ramsey postiže čudan gol za 2:1 u 82. minutu, koji je trebao, vjerovatno, biti centaršut.

U narednih sedam minuta Lacazette je postigao dva pogotka i riješio pitanje pobjednika.

U drugom susretu, Stoke je na Britanniji ugostio Burnley, a utakmica je okončana bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Poveli su domaći fudbaleri u 11. minutu, strelac je bio N'Diaye na asistenciju Dioufa.

Ipak, nakon 15-ak minuta igre u nastavku Ashley Barnes poravnava rezultat, ispostavlja se da je tako postavio i konačan rezultat i možda poslao Potterse u niži rang takmičenja.