Atletico slavio na teškom gostovanju na San Mamesu, remi Leganesa i Girone

Fudbaleri Atletico Madrida slavili su protiv Athletic Bilbaa rezultatom 2:1 na teškom gostovanju na San Mamesu, dok su Leganes i Girona odigrali bez golova.

Vrlo zanimljiva utakmica u Baskiji donijela je dosta drame, ali i pobjedu gostiju kojim će ova tri boda puno značiti u borbi za najviši mogući plasman.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je najbolji fudbaler domaćeg tima, Aritz Aduriz, promašio jedanaesterac u 41. minuti. Tačnije, odbranio mu je sjajno Jan Oblak.

Na otvaranju drugog dijela stiže kazna. Prvo je u 55. minuti Angel Correa donio vodstvo gostima, a onda i Yannick Carrasco u 73. minuti udvostručio vodstvo.

Raul Garcia je u finišu susreta uspio samo ublažiti poraz Baskijaca.

U drugom duelu, koji je već okarakterisan kao borba za opstanak, Leganes i Girona su odigrali prilično nezanimljiv meč koji je završen bez pogodaka.