Atalanta jednom nogom u play-offu Evropske lige: Ubjedljiva gostujuća pobjeda tima iz Bergama

Fudbaleri Atalante ostvarili su sigurnu gostujuću pobjedu protiv Hapoel Haife rezultatom 1:4, u okviru 3. pretkola Evropske lige.

Iako su Izraelci poveli u 7. minuti preko Buzagla, klub iz Bergama je ekspresno preokrenuo golovima Haterboera i Zapate u 18. i 21. minuti. Trijumf je u nastavku potvrdio debitant Mario Pašalić golom u 65., te  Barrow u 86. minuti za konačnih 1:4.

U istom terminu igrali su latvijski Spartaks i litvanska Suduva, a gosti su pogotkom Guilhermea pobijedili sa 0:1.

Siguran trijumf ostvario je i Cluj na gostovanju protiv Alashkerta sa 0:2, a dvostruki strijelac je bio Tucudean.