Asensio heroj Kraljeva u Amsterdamu: Real u finišu do velike pobjede nad Ajaxom

Real Madrid je večeras u Amsterdamu slavio pobjedu protiv Ajaxa, a konačni rezultat bio je 1:2.

Nije se činilo da će Kraljevski klub dobro proći na ovom gostovanju na osnovu viđenog u prvom poluvremenu.

Ajax je igrao zaista fantastično, stvarao je dosta problema odbrani Reala, ali do gola nisu mogli sve do 37. minute, ali je i on na kraju poništen.

Loše je intervenisao Thibaut Courtois, Tagliafico je zatresao mrežu udarcem glavom, ali su sudije nakon konsultacije VAR tehnologije poništile pogodak. Biće dosta priče o ovoj odluci narednih dana…

U nastavku do izražaja dolazi iskustvo Madriđana, koji su se bolje snašli, a vodstvo im u 60. minuti donosi Karim Benzema, koji je pogodio na asistenciju mladog Viniciusa.

Igrao je Ajax dobro i drugo poluvrijeme, mogli su i oni do vodstva u 52. minuti, ali je šut Neresa sjajno odbranio Courtois.

Do poravnanja sjajni Ajax dolazi u 76. minuti kada je Courtoisa savladao Ziyech na asistenciju Neresa, ali taj rezultat se nije mogao zadržati do kraja.

Džoker s klupe bio je Marco Asensio, koji pogađa u 87. minuti i donosi Realu jako bitan trijumf pred revanš na Bernabeu.