Arsenalu bodovi na gostovanju, Begovićev Bournemouth se lako obračunao sa Lisicama

Nakon uvodna dva poraza na startu sezone, Arsenal se definitivno probudio. Topnici su slavili u trećoj utakmici zaredom, na gostovanju kod Newcastlea.

Mrežu Svraka tresčli su Granit Xhaka i Mesut Ozil, dok je utješni pogodak za domaćina u nadoknadi postigao Ciaran Clark.

Bournemouth našeg Asmira Begovića je iznenađujuće lako savladao Leicester, 4:2. Domaći su još vodili 4:0 u 81. minuti (Fraser dva gol, po jedam King i Smith), da bi Maddison s bijele tačke i Albrighton u 89. minuti tek ublažili poraz Lisica. Naravno, Begović je danas stajao na golu domaćeg tima.

Chelsea je također utrpao poker golova, Cradiff se loše proveo na Stamford Bridgeu. Hat-trick je upisao Eden Hazard.

Rezultati 5. kola Premiershipa: Tottenham – Liverpool 1:2, Bournemouth – Leicester 4:2, Chelsea – Cardiff 4:1, Huddersfield – Crystal palace 0:1, Manchester City – Fulham 3:0, Newcastle – Arsenal 1:2.