Arsenal nemoćan pred strašnim Liverpoolom, Firmino i društvo zapakovali “peticu”

Ni poslije 20. kola Premiershipa Liverpool nema nijedan poraz. I ne samo to, nego su 'Redsi' večeras u derbiju deklasirali Arsenal na Anfieldu sa ubjedljivih 5:1 i sada imaju ogromnih devet bodova prednosti na tabeli ispred drugoplasiranog Tottenhama.

Ni poslije 20. kola Premiershipa Liverpool nema nijedan poraz. I ne samo to, nego su ‘Redsi’ večeras u derbiju deklasirali Arsenal na Anfieldu sa ubjedljivih 5:1 i sada imaju ogromnih devet bodova prednosti na tabeli ispred drugoplasiranog Tottenhama.

I jedni i drugi su oslabljeni ušli u ovaj meč, ali se to kod domaćih nije ni osjetilo.

Doduše, Topnici su u 11. minutu golom Maitland-Nilesa došli u vodstvo, ali Liverpool im nije dao vremena maltene ni da proslave ovaj gol kako dolikuje.

Samo tri minuta kasnije Firmino pogađa za izjednačenje, da bi isti igrač nakon slaloma u 16. minuti donio potpuni preokret Liverpoolu – 2:1! Dva gola Brazilca u razmaku od svega 91 sekunde.

Međutim, ono pravo je tek uslijedilo od domaće ekipe. Sadio Mane je na asistenciju Salaha u 32. minutu uvećao prednost Liverpoola, da bi u posljednjim trenucima prvog poluvremena ‘Redsi iznudili i jedanaesterac, koji je Mohamed Salah pretvorio u gol za velikih 4:1 poslije prvih 45 minuta.

Ovakav razvoj događaja izazvao je nerovozu kod pojedinih gostujućih igrača, viđen je i kraći verbalni sukob prilikom ulaska u tunel na poluvremenu.

U nastavku, kako se i očekivalo, Liverool rutinski završava posao, ali se Firmino u 65. minutu potrudio da ovaj meč završi hat-trickom. Tada je dosuđen još jedan penal za domaće, skrivio ga je Sead Kolašinac, a Brazilac je bio precizan sa bijele tačke, postavivši konačnih 5:1.

Kolašinac je zamijenjen u 81. minuti, umjesto njega je ušao Matteo Guendouzi.

Arsenalu je ovo četvrti poraz u sezoni, ostao je na 38 osvojenih bodova, na petom mjestu na tabeli.