Amerikanac koji je nasamario Vujoševića i Zmajeve uništio Gordićevu Budućnost

Darussafaka je ostvarila pobjedu protiv Budućnosti u Podgorici (71:78) u četvrtini finala Eurocupa i tako došla do 2:0 u seriji što joj je osiguralo plasman u polufinale.

Budućnost je imala prednost samo kratko u prvoj četvrtini, a u drugi period Darussafaka je ušla sa sedam poena prednosti (12:19). Do kraja poluvremena turska ekipa je došla do prednosti od 13 poena (26:39), a najzaslužniji je bio Scottie Wilbekin, koji je za poluvrijeme ubacio 15 poena.

Darussafaka je u trećoj četvrtini čuvala stečenu prednost, koji je Budućnost smanjila u posljednjoj dionici. Uspjeli su došli na -7 i to je bilo sve. Na kraju su poraženi rezultatom 71:78.

Wilbekin je postigao 22 poena, od toga 15 u prvom poluvremenu i tako je prelomio utakmicu. Dodao je tri skoka i četiri asistencije. Vrijedi istaći da je ovaj košarkaš bio pristao igrati za BiH, no nasamario je Vujoševića i Zmajeve, te je na kraju uzeo tursko državljanstvo.

U redovima podgoričkog kluba reprezentativac Bosne i Hercegovine, Nemanja Gordić, ubacio je osam poena, uz dva skoka i tri asistencije. Najefikasniji u poraženoj ekipi bio je Gibson sa 19 poena, a Ivanović je dodao 16.