Američki tim pobjednik Kontinentalnog kupa u atletici

Tim Amerike pobjednik je Kontinentalnog kupa u atletici, koji je održan 8. i 9. septembra u Ostravi, čime je s trona skinuo Evropu.

Amerika, koja je vodila i nakon prvog dana nadmetanja, pobijedila je sa 262 osvojena poena, odnosno slavivši u čak 18 od 37 disciplina. Evropa je bila druga sa 233 poena, tim Azija-Pacifik zauzeo je treće mjesto sa 188, a posljednja je bila Afrika sa 142.

Kontinentalni kup, ranije poznat kao Svjetski kup, okuplja četiri kontinentalna atletska tima sa po dva takmičara u svakoj od disciplina.

U posljednjem neuobičajenom takmičenju u mješovitim muško-ženskim štafetama 4×400 metara slavila je Amerika predvođena Christianom Taylorom iz Sjedinjenih Američkih Država i Shaunaeom Miller-Uibo sa Bahama.

Kontinentalni kup u atletici održava se svake četiri godine.