Aldin Šetić u polufinalu Challengera u Portorožu, ima priliku revanširati se Berrettiniju

Aldin Šetkić, bosanskohercegovački teniser, savladao je Pedra Martineza, španskog 20-godišnjeg tenisera, u četvrtini finala Challengera u slovenskom Portorožu rezultatom 2:1 (6:7, 6:4, 6:4).

Odmah na startu prvog seta oba tenisera su napravila po brejk, a nakon toga držali su servis i otišlo se u taj brejk, gdje je španski teniser bio bolji sa 7:4.

U drugom setu u prvom gemu Šetkić je napravio brejk, a Martinez je uzvratio istom mjerom, međutim naš teniser je u petom gemu ponovo oduzeo servis Špancu, što mu je bilo dovoljno za 6:4.

Također odmah i na startu trećeg seta naš teniser je napravio brejk, a do kraja istog zadržao je svoj servis, te je i ovaj put bio bolji sa 6:4, čime je dobio meč sa 2:1.

U polufinalu će igrati protiv Italijana Mattea Berrettinija, koji ga je izbacio nedavno u španskoj Segoviji, te sada ima priliku da mu se revanšira.