Alaves rutinski odradio posao uz novi gol Demirovića, Villareal ispao iz Kupa kralja

Odigrana su dva duela osmine finala Kupa kralja nakon kojih smo dobili dva učesnika četvrtfinala. To su Alaves i Leganes.

Alaves je na svom terenu dočekao ekipu Formentere i slavio rezultatom 2:0. Interesantno za navijače u Bosni i Hercegovini je to što je strijelac prvog gola za domaće bio mladi bh. reprezentativac, Ermedin Demirović, koji je pogodio i dva puta u prvom susretu dviju ekipa i to na svom debiju.

Ovaj put bio je precizan u 55. minuti, a onda je uz aplauze napustio teren u 78. minuti. U sudijskoj nadoknadi pogodio je Alfonso za konačnih 2:0, čime je Alaves prošao u četvrtfinale ukupnim rezultatom 5:1.

Leganes je u prvom duelu na svom terenu slavio protiv Villareala rezultatom 1:0, a danas im je dovoljan bio i poraz uz gol u gostima, pošto je završeno rezultatom 2:1 za Žutu podmornicu.

U prvom dijelu Nabil El Zhar je doveo goste u veliku prednost s obzirom na rezultat prve utakmice, pa je tako Villarealu bilo potrebno da postignu tri gola do kraja. To nisu uspjeli ostvariti, pošto su u drugom poluvremenu ‘samo’ preokrenuli rezultat na 2:1. Pogađali su Raba u 48. i Denys Cheryshev u 89. minuti.