Ajax, ubica divova: Nakon Reala, senzacionalni Kopljanici u gostima potopili i Juventus

Nakon što su uzeli 'skalp' madridskom Realu, fudbaleri Ajaxa napravili su još jednu senzaciju i izbacili su iz Lige prvaka Juventus, i to u Torinu. Danas su Kopljanici slavili na gostovanju Staroj dami rezultatom 2:1 i tako napravili nevjerovatna uspjeh.

Nakon što su uzeli ‘skalp’ madridskom Realu, fudbaleri Ajaxa napravili su još jednu senzaciju i izbacili su iz Lige prvaka Juventus, i to u Torinu. Danas su Kopljanici slavili na gostovanju Staroj dami rezultatom 2:1 i tako napravili nevjerovatna uspjeh.

Prvi meč u Amsterdamu okončan je rezultatom 1:1, tako da je Juventus imao pozitivan skor, ali to, kao ni u slučaju Reala, nije igralo veliku ulogu.

Dugo smo čekali na prva uzbuđenja, a igrao se 28. minut kada je Juventus poveo. Miralem Pjanić je ubacio iz kornera, a Cristiano Ronaldo pogađa glavom za vodstvo Juveta.

No, Ajax je ponovo pokazao karakter. Samo pet minuta trebalo im je za povratak, pogodio je Donny van de Beek i tako vratio dramu u ovom meču.

Kopljanici su u nastavku zaigrali doslovno fantastično. Stvorili su četiri ili pet sjajnih prilika protiv bezidejne Stare dame, prije nego što je Martin De Ligt u 67. minuti nadvisio dvojicu čuvara i glavom prelijepo pogodio.

Ajax je nastavio prijetiti, pa je tako desetak minuta prije kraja pogodio i Hakim Ziyech, ali je opravdano poništen zbog ofsajda.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa su Holanđani proslavili veliki uspjeh, najveći u posljednjih petnaestak godina, plasman u polufinale Lige prvaka.