AEK osvojio FIBA Ligu prvaka: Kikanović odličan kod Monaca, Atiću ni minut u finalu

Košarkaši grčkog AEK-a osvajači su FIBA Lige prvaka pošto su u velikom finalu slavili protiv Monaca rezultatom 100:94.

Veliko finale bolje su otvorili Grci, koji su već u prvoj četvrtini imali devet poena prednosti. U nastavku prvog dijela igre Monaco se konsolidovao, ali se na poluvrijeme otišlo sa također devet poena prednosti za AEK.

Tim iz Kneževine se u drugom poluvremenu u potpunosti vratio u ovaj meč, a u jednom trenutku prednost AEK-a svedena je na samo dva poena (73:71). Ipak, završnica je pripala Grcima koji su pogađali ključne poene i osvojili Ligu prvaka.

Bosanskohercegovački reprezentativac Elmedin Kikanović je za nešto više od 23 minute na parketu upisao 12 poena i šest skokova za svoj Monaco, dok Edin Atić u redovima AEK-a nije upisao niti minut.

Mike Green je bio najefikasniji u redovima pobjedničkog tima sa 18 poena, dok je dva manje postigao Kevin Punter. U redovima Monaca, osim Kikanovića, efikasni su bili Sergii Gladyr sa 18, te Gerald Robinson sa 13 poena.