ABA liga: Zvezda i Partizan slavili pobjede, Gegić ubacio 5 poena, nastupio i Atić

Večeras su odigrana još dva susreta 11. kola ABA lige, a pobjede su upisali veliki beogradski rivali Crvena zvezda i Partizan.

Zvezda je slavila na gostovanju kod Mege Bemax rezultatom 78:68. Crveno-bijele je do trijumfa vodio iskusni Stratos Perperoglu sa 17 poena, a Baron je dodao 14.

Za Megu je nastup upisao i bh. reprezentativac Edin Atić, ali za četiri minute provedene na parketu nije uspio da napravi ništa.

Partizan je u drugoj utakmici savladao FMP u svojoj dvorani, a konačni rezultat je glasio 83:77.

Njih su do pobjede vodili Gagić i Landale sa po 16 poena. Amar Gegić je na terenu proveo 16 minuta, te je za to vrijeme ubacio 5 poena.