ABA liga: Zadar demolirao Cibonu u Zagrebu

Dolazak Ante Nazora na mjesto trenera Zadra donio je neke nove vjetrove u ovog dalmatinskog ABA ligaša. U posljednjoj utakmici 8. kola regionalnog takmičenja Zadar je u Zagrebu demolirao Cibonu, ostvario treću pobjedu u posljednje četiri utakmice i vratio se u borbu za plasman u play-off.

Već poslije prve četvrtine nagovještavao se ovakav ishod, gosti su nakon prvih 10 minuta imali 15 poena prednosti (33:18), a Cibona je najblaže rečeno imala katastrofalno šutersko večer. Njeni igrači su pogodili samo 3 trojke iz 28 pokušaja (0/14 u prvom poluvremenu), dok je šut za dva poena bio negdje oko 40 posto (18/43).

Junak pobjede Zadra bio je sjajni Luka Božić, koji je postigao 22 poena, uz 10 skokova, 3 asistencije i indeks korisnosti 36, što mu je donijelo treće MVP priznanje u prethodna četiri kola. Uz njega dobar je bio Krajina sa 16 poena, Vuković je ubacio 14, Brzoja 12. Kod Cibone Bundović je postigao 18, a Novačić 13 poena.

Poslije ovog meča Zadar i Cibona imaju isti učinak – 3 pobjede i 5 poraza.

Cibona – Zadar 66:97 (18:33, 17:20, 13:21, 18:23)