ABA liga: Mornar na krilima raspoloženog Vranješa savladao Cibonu u Baru

Košarkaši Mornara savladali su Cibonu u susretu 17. kola regionalne ABA lige rezultatom 91:78.

Cibona je u Baru čitavim tokom utakmice bila u zaostatku, do poluvremena su domaći stvorili velikih 12 poena prednosti (50:38), da bi početkom nastavka uslijedilo najbolji period igre zagrebačkog sastava.

Gosti su postigli prvih devet poena u trećoj četvrtini i primakla se na 50:47, te kod tog rezultata imala dva napada za dodatnom smanjenje rezultata, ali nakon što ih nije iskoristila domaći su postali precizniji u napadu i opet se odlijepili na dvoznamenkastu prednost koju su lakoćom održavali u posljednjih 10 minuta.

Nemanja Vranješ sa 23 ubačaja predvodio je Mornar, dok su Damir Markota sa 14 i Marko Ljubičić sa 13 koševa bili najefikasniji kod Cibone.