ABA liga: Igokea bez šansi protiv sve boljeg Mornara

Košarkaši Igokee lagano su poraženi u 19. kolu ABA lige od Mornara rezultaom 79:93.

Drama u ovom meču viđena je samo na otvaranju, a domaći su parirali samo u prvoj četvrtini i imali minimalno vodstvo na koncu nje rezultatom 20:19. U drugoj dionici Mornar se budi i na poluvrijeme se otišlo sa dvocifrenom prednošću Crnogoraca.

U nastavku obje ekipe su igrale u naletima, a prvak BiH nije uspio da svede prednost gostiju na minimalnu, pa tako Mornar bilježi novu pobjedu za četvrto mjesto na tabeli.

Robert Rikić je sa 20 poena bio najefikasniji u redovima Igokee, dok je Dok je za goste Derek Needham postigao 26 poena.