ABA II liga: Zrinjski nakon preokreta slavio protiv Krke

Nakon ubjedljivog poraza od Bosne Royal, košarkaši Zrinjskog slavili su pobjedu protiv Krke rezultatom 82:78.

Slovenci su nešto bolje ušli u duel 14. kola ABA II lige, pa su nakon prve četvrtine i poluvremena imali dvocifrenu prednost.

Ipak, Mostarci se vraćaju u trećoj dionici koju su odigrali fenomenalno i napravili seriju od 13 poena razlike u svoju korist, čime su prešli u vodstvo. U posljednjoj dionici velika drama na parketu, nakon koje su Plemići zabilježili važan trijumf kojim su se vratili na pobjedničke staze.

Marko Ljujić je bio najefikasniji u redovima Zrinjskog sa 15 poena, dok su dvocifreni bili još i Sokolović i Brummit sa po 13, te Ramljak sa 10 poena.