ABA 2 liga: Sparsi u dramatičnoj završnici savladali čačanski Borac

U 12. kolu ABA 2 lige košarkaši Sparsa savladali su u dvorani na Grbavici ekipu Borca iz Čačka rezultatom 66:63.

Prvo poluvrijeme proteklo je u nešto boljoj igri gostiju, koji su do poluvremena uspjeli napraviti prednost od sedam koševa (31:38).

Ipak, Sparsi se bude u trećoj dionici u kojoj su uspjeli potpuno preokrenuti rezultat i u posljednjih deset minuta ušlo se vodstvom domaćih 49:48.

Uslijedila je prava drama u finišu. U trenucima kada se lomio rezultat Albijanić je postigao četiri uzastopna poena, a gosti su imali napad 26 sekundi prije kraja, pri rezultatu 63:61.

Marinović je promašio šut za tri poena, a potom je Durmo sa linije slobodnih bacanja ovjerio trijumf Sarajlija.

Prvo ime meča bio je Albijanić sa 20 poena, Durmo je dodao 11, uz čak 14 skokova. Kod gostiju je najefikasniji bio Majstorović sa 16 ubačaja.