ABA 2 liga: Sparsi korak bliže Final fouru, Zrinjski u neizvjesnom meču bolji od Borca

Košarkaši Sparsa ostvarili su očekivanu i laku gostujuću pobjedu protiv Vršca rezultatom 76:93 u okviru 17. kola ABA 2 lige, čime su napravili još jedan bitan korak ka plasmanu na Final four.

Iako je domaći tim nakon prve četvrtine vodio sa 23:14, bh. predstavnik je u nastavku susreta zaigrao mnogo ozbiljnije i bez problema je ubjedljivo slavio.

Adin Vrabac sa 17 poena predvodio je Sparse, a Draško Albijanić je dodao 16 koševa. Kod domaćih bolji od ostaluh bio je Jovan Đorđević Marinković sa 16 ubačaja.

U istom terminu bh. prvak Zrinjski je ugostio čačanski Borac i u zanimljivom i neizvjesnom meču slavio je sa 84:81.

Marko Ramljak sa 19 poena bio je najefikasniji kod Mostaraca, Marko Ljuljić je dodao 17, Aleksandar Sokolović 16, a Aleksandar Torodović 15 poena.

Kod Čačana su se istakli Uroš Čarapić sa 15 i Ivan Gavrilović sa 14 poena.