ABA 2 liga: Spars nakon produžetka kreirao senzaciju u Srbiji, debakl Zrinjskog

Na startu nove sezone ABA 2 lige košarkaši Sparsa napravili su veliko iznenađenje pobjedom protiv prošlosezonskog učesnika final foura čačanskog Borca rezultatom 80:84 poslije produžetka.

Čačani su u jednom trenutku u prvoj dionici vodili sa 28:14, ali sarajevski tim se sjajnom igrom u drugoj četvrtini potpuno vratio u meč i na odmor se otišlo rezultatom 41:41.

Treći period je pripao Sparsima i u posljednjih deset minuta ušlo se rezultatom 56:61. Naš predstavnik je potom otišao na +10 nakon čega se činlo da se domaći neće uspjeti vratiti u meč, ali 40 sekundi prije kraja Borac je poravnao na 70:70. Potom su Sparsi ponovo poveli koševima Protića sa penala, ali je 13 sekundi prije kraja Đoković poravnao i odveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih pet minuta Borac je poveo 78:83, ali uslijdio je novi veliki proekret Sparsa koji su na kraju zasluženo slavili sa 80:84.

Prvo ime meča bio je fenomelani Vrabac sa 20 poena, a raspoložen je bio i Albijanić sa 17. Đoković sa 22 i Stamenković sa 14 koševa bili su najbolji u redovima Čačana.

Istovremeno, neočekivano težak poraz doživio je bh. prvak Zrinjski koji je u Mostaru pregažen od beogradskog Dynamica rezultatom 50:73. Goste su do pobjede vodili Kutlešić sa 16 poena i Glišić sa 14, dok su u redovima Mostarca bolji od ostalih bili Todorović sa 15 i Sokolović sa 11 ubačaja.