Odluka državnih vlasti: Utakmice New York Knicksa zabranjene u Turskoj

Utakmice NBA ligaša New York Knicksa ne smiju se prenositi u Turskoj.

Takvu odluku donijele su tamošnje vlasti zbog nekadašnjeg reprezentativca te zemlje, Enesa Kantera.

Košarkašu Knicksa vlasti su oduzele državljanstvo zbog podrške lideru organizacije FETO Fetullahu Gulenu, koja se sumnjiči za pokušaj državnog udara.

Čelnici države odlučili su kako je najbolje za sve da gledaoce u Turskoj da ne mogu gledati Kantera, jer ne žele da se “izdajice države promoviraju putem televizije”. 25-godišnji košarkaš potvrdio je odluku turske vlasti.

‘Prošle godine u Turskoj su prenosili svih 29 klubova, ali ne i Oklahomu zbog politike. Sada se sve to ponavlja i s Knicksima. Predsjednik Erdogan nije svjestan da ljudi ne žele samo mene gledati, željeli su vidjeti Westbrooka i zbog mene to nisu mogli. Sada ne mogu gledati Porzingisa ,” rekao je nekadašnji član Utah Jazza i Oklahome.

Turski košarkaš je ove godine za vrijeme boravka u Rumunjskoj ostao bez putovnice, pa se uz dosta muke ipak uspio vratiti u SAD. U slučaju da uđe u Tursku prijeti mu zatvorska kazna, jer je okarakteriziran kao pripadnik terorističke organizacije.

Što se sinoćnjih mečeva NBA tiče, vrijedi izdvojiti pobjede aktuelnih prvaka Warriorsa, kao i Pelicansa nakon produžetka u Chicagu.

Golden State Warriorsi slavili su u gostima kod Denver Nuggetsa rezultatom 108:127. Warriorsi su već u prvoj četvrtini u Pepsi Centru pokazali da ih zanima samo pobjeda. Nakon prvih 12 minuta vodili su s 13 koševa razlike, 23:36. U drugoj četvrtini domaćini se bude. Uspjeli su se približiti gostima, pa je tako na poluvremenu Golden State vodio s 55:60. U treću dionicu ponovno su bolje ušli gosti i riješili pitanje pobjednika. Zabili su čak 43 koša u jednoj četvrtini (21:43), što je čak neobično i za NBA ligu. U posljednjoj četvrtini aktualni prvaci malo su se opustili, ali Denver se nije uspio opasnije približiti pa je tako završilo 108:127 za goste. Kevin Durant je za Warriorse postigao 25 poena, Curry je dodao 22 uz čak 11 asistencija. Kod Denvera se istaknuo Barton s 21 košem.

Nakon produžetka slavili su Pelicansi s 90:96. Gosti iz New Orleansa u utakmicu su ušli kao veliki favoriti, ali Bullsi se nisu predavali. Iako su jedni od najslabijih momčadi lige uspjeli su izboriti produžetke.

Rezultat nakon prve dvije četvrtine bio je izjednačen (38:38). Treća dionica je pripala domaćinima koji su napravili razliku od sedam poena, 64:57. No, gosti su se vratili u posljednjoj četvrtini i uspjeli izboriti produžetak. U dodatnih pet minuta pokazali su više i na kraju slavili s 90:96.

Bullse je predvodio Holiday s 18, a Pelicanse David s 27 i Cousins s 25.